Виробництво і монтаж міжкімнатних арок
 

Спираючись на те, що міжкімнатні арки виготовляються з аналогічних матеріалів, що і міжкімнатні двері, то значить, можуть бути арки МДФ і масивні арки. В свою чергу арки можуть бути як з обробкою, так і без неї. У разі, коли немає обробки, така арка є, свого роду, «напівфабрикатом». Оздоблення такій арці необхідне в обов’язковому порядку, оскільки її зовнішній вигляд, як мінімум, не є привабливим. Такі арки декорують, фарбують і покривають лаком.

Іноді арки роблять не в якості проходу в інше приміщення, а обладнують за нею полиці або стелажі. Можна спробувати зробити їх самому, а можна заказать у профессионалов здесь монтаж стеллажных систем. Такий прийом досить популярний, на стелажах можна розміщувати предмети інтер’єрного декору, книги, побутову техніку, або просто використовувати стелажі для зберігання різноманітних хатніх дрібничок.

Як правило, всі  дії по попередній обробці здійснюють до моменту монтажу арки. До монтажу обробка поверхні стін має бути завершена повністю. Частіше за все стіни штукатурять, популярна качественная машинная штукатурка по выгодным ценам, яка дозволяє проводити роботи дуще швидко. Якісна штукатурка дає рівні поверхні стін, що в свою чергу полегшує установку арок і міжкімнатних дверей.

За умови, що арка піддавалася фарбуванню, її необхідно висушити протягом половини доби. В умовах фабричного виробництва арку можна покрити фарбою, заламинировать плівкою або покрити шпоном. На останньому етапі арку можна покрити лаком. МДФ арки досить прості у виробництві. Набагато складніше виготовити міжкімнатні двері. Міжкімнатні арки, зроблені з масиву, є дуже дорогими і тому їх найчастіше виготовляють за індивідуальним замовленням.

Ціна такої арки буде залежати від породи деревини, з якої вона виготовлена ​​і матеріалу, яким облицьовують даний вид арок. У разі, коли видно природні деревні вади, ціна такої арки буде знижена, але це ні в якому разі не вплине на якість і довговічність. Масивні арки теж можуть бути типовими. Як правило, типовий варіант не обробляється, тобто, не фарбується і не покривається лаком.

У таких випадках обробка проводиться після повного монтажу арки в отвір. Незважаючи на високу вартість, такі арки мають свої недоліки. Вони можуть піддаватися різним деформацій. Їх легко пошкодити механічним шляхом і на них несприятливо впливають перепади вологості в приміщення. Але монтаж арок досить простий.

Вам не обов’язково вдаватися до допомоги професіоналів, як у випадку з установкою міжкімнатних дверей. Для того щоб успішно здійснити монтаж, необхідно знати деяку потрібну вам інформацію, а саме, три основних характеристики вашого прорізу — висоту, ширину і глибину (товщину стіни.) Можливий варіант, коли товщина стіни дещо перевищить глибину готової арки. У цій ситуації допомагає застосування ламінованого оргалита, який можна підібрати під колір самої арки. У деяких випадках різницю в глибині можна компенсувати внутрішніми проміжними пластинами, які мають ту ж обробку, що і сама арка.