Види штор: різноманітність в дизайні

Одним із стародавніх елементів декору є штори. Перші аналоги з’явилися ще до середньовічних, більш наближених до сучасних варіантів. Тоді вони призначалися для завішування дверей в житло і використовувалися кочовими народами. Це були вироблені шкури тварин. Вони ж служили поділу приміщення на секції. Але хотілося б розглянути більш пізні різновиди, за допомогою яких здійснювали вже оформлення вікон шторами і стін. Тоді вони стали вже прикрасою, а не просто практичним аксесуаром.

 

З усього різноманіття наявного асортименту нелегко вибрати. Однак є стильові та інші нюанси, що дозволяють віддати перевагу певним фіранкам. Можна сказати, що основною ознакою для поділу на групи штор раніше була тканина, з якої вони виготовлені. Вона визначала властивості полотен, їх вид на отворах. Використовувалася навіть маркування майстерень, що позначає рівень якості і відповідні типи. В даний час застосовується дещо інший підхід, що передбачає поділ по країнах, в яких зародилися ті чи інші види штор і де вони найбільш часто застосовувалися.

 

Створюються за допомогою повітряних драпіровок, які утворюють такі пишні напівкруглі складки, провисаючі донизу. Зустріти їх в інтер’єрах можна частіше при відвідуванні музеїв або театрів. Але в класичному дизайні і бароко вони можуть також непогано виглядати будинку. До них відмінно підійдуть великі аксесуари, що підкреслюють монументальність композиції. Прекрасно виглядають на великих вікнах, а також в якості декорацій на стіні між уявними колонами.

 

Перші представлені, як і французькі, об’ємними складками. Але тут вони виконані тільки на нижній частині, залишаючи верхню плоским полотном. Вони «підхоплені» в декількох місцях, коли лондонські традиційно мають не більше двох-трьох грубо окреслених складок. Саме їх недбалість підкреслює практичний і огрядний англійський стиль. Тому такі штори виконуються зазвичай з цупкої тканини, що зберігає тривалий час задані форми.

 

Більш новою модифікацією є рулонні штори. Рівним полотном вони закривають зазвичай тільки отвір вікна, відкриваючи стіну з боків. Піднімаються вони, накручуючи на встановлений зверху ролик. У распрямления вигляді виглядають приблизно так само, як і римські. Але у тих — інший принцип дії. Для римських штор полотно розділяється на сегменти рейками, між якими утворюються елегантні складки при піднятті. Збираються повністю або частково, залишаючи верх затемненим.

 

Трохи схожі на описані вище римські і рулонні. При цьому вони створюються на основі бамбукових стебел. Плоске полотно нагадує рогожу, яка згортається, якщо тягнути за шнур, і утворює рулон. Таким же чином іноді виробляють штори з різних щільних матеріалів.