Фактурна фарба для стін
 

Існує безліч різних видів обробки стін вашого приміщення, одним з яких є фактурна фарба. Вона забезпечує декоративну рельєфну фактуру покриття різних поверхонь — бетонні, цегляні, оштукатурені, дерев’яні та інші види мінеральних поверхонь. Підходить як для зовнішніх так і внутрішніх робіт.

 

На вигляд це біла, в’язка, грубодисперсійна однорідна маса. До складу фарб входить акрилова зв’язуюча речовина, яка забезпечує їм стійкість до атмосферних впливів. Зовнішній вигляд поверхні в результаті фарбування поверхні фактурного фарбою можна визначити за кількома факторами — склад фарби, що використовується інструмент і технологічні методи нанесення. Застосовують як всередині, так зовні приміщень, при роботі на фасадах потрібні риштування, наприклад фасадные леса SPRINT 75 які дозволяють працювати на висоті.  Найчастіше фактурна фарба наноситься на поверхню в один шар. Наноситься така фарба за допомогою шпателя, структурного валика, гребінки, натуральної губки або пневматичним розпилювачем.

 

Для того щоб домогтися ефекту більшої шорсткості на поверхні стіни, в фарбу додається просіяний пісок, з розрахунку 30% від обсягу фарби. Так необхідно кількість фарби наноситься шпателем на поверхню і розподіляється по ній рівномірно, в радіусі одного метра квадратного. Після того як фактурна фарба нанесена поверхню, протягом 10-15 хвилин проводиться накатка малюнка. Для цього використовуються спеціальні фактурні валики і інші інструменти. А ось якщо фарбу розбавити водою, то текстура виходить навпаки більш гладкою. Час висихання 6-24 години при температурі +20.

 

Не дивлячись на те, що фактурна фарба наноситься товстим шаром, вона має гарну паропроникністю, таким чином, стіни дихають. На відміну від звичайних фасадних фарб вона стійка до механічних впливів, тому її можна використовувати навіть в місцях які піддаються високому абразивного зносу.  Існує кілька видів нанесення фактурної фарби. Так, фактурна фарба під назвою «Короїд» застосовується в поєднанні зі спеціальним тефлоновим шпателем, таким чином, виходить однойменний ефект. Для цього шпатель необхідно постійно змочувати водою, акуратно витягаючи зерна наповнювача, за рахунок яких утворюються борозенки на поверхні. Але використання цієї техніки не кожному доступно — для цього необхідно володіти певними професійними навичками.

 

Існують так само і більш спрощені способи нанесення фарби, для цього знадобитися структурний валик. З такою роботою впорається навіть новачок в цій справі. Так само фактурна фарба може наноситися на поверхню за допомогою пневматичного розпилювача. Для цього на розпилювачі виставляється тиск повітря в 4-6 атмосфер, і застосовуються сопла діаметром 3-6 мм.  Можна виділити кілька основних характеристик фактурних фарб:

 

— фактурна фарба стійка до змін атмосферних явищ і атмосферних опадів

— фарба відрізняється високою морозостійкістю

— стійка до механічних впливів

— світлостійка

— не токсична

 

На фактурній поверхні можна домогтися додаткового декоративного ефекту за допомогою прозорого лаку, в який додаються спеціальні креативні пасти. Таким чином, змінюється відтінок кольору в залежності від сили і кута освітлення. Більш того, креативна паста в концентрованому вигляді застосовується в вигляді ефективної шпаклівки, таким чином, виходить складна колірна гамма.

 

Якщо ви вважаєте, що така обробка стін обійдеться вам дорого і це задоволення тільки для заможних людей, то ви глибоко помиляєтеся. Вся ця розкіш і багатство доступна і вам!